Peeling dermatologiczny
Odmładzanie i regeneracja skory można przeprowadzić za pomocą rozmaitych zabiegów bez żadnego ryzyka i praktycznie u każdej osoby. Jedna z mniej inwazyjnych metod jest peeling dermatologiczny, który przeprowadza się za pomocą ingerencji chemicznej.
- Peeling dermatologiczny wykonuje się nakładając na skórę mieszaninę kwasów octowych : alfa-hydroksykwasy (AHA, np. kwas glikolowy), beta-hydroksykwasy (np. kwas salicylowy, kwas trójchlorooctowy TCA, kwas pirogronowy), lipohydroksykwasy, kwasu witaminy A (retinol), fenolu, rezorcyny oraz roztwory Jessnera.
- Zabieg jest przeprowadzany pod ścisła kontrola, co pozwala na regulacje intensywności regeneracji tkanki za pomocą mieszaniny o kwaśnym charakterze. Od tego jak duże jest stężenie substancji czynnej, zależy głębokość zabiegu. Wyróżniamy peeling powierzchniowy, średniogłęboki lub głęboki.
- Istotne znaczenie ma nie tylko skład mieszanki nakładanej na skore, jak również czas, podczas którego roztwór złuszczający pozostanie na skórze. Przeważnie preparat nakłada się na kilka a nawet kilkanaście minut. Intensywność działania zależy od czasu substancji na skórze. Następnie neutralizuje się substancje kwasowa i dokładnie się ja usuwa.
- Peeling dermatologiczny powtarza się najczęściej co dwa tygodnie. Niezwykle istotna jest obserwacja reakcji skóry na każdy zabieg. Oceniając postępy można bowiem dostosować liczbę zabiegów oraz ich moc.
Wskazania do przeprowadzenia peelingu dermatologicznego:
- odmłodzenie skóry,
- likwidacja zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu i rąk,
- rozjaśnienie skóry,
- likwidacja plam, przebarwień i piegów,
- likwidacja blizn po trądziku oraz innych blizn,
- leczenie trądziku pospolitego,
- leczenie trądziku róż
Co da Ci peeling dermatologiczny:
- zlikwiduje przebarwienia skórne,
- ograniczy trądzik,
- odmłodzi skórę,
- spłyci blizny,
- zlikwiduje drobne zmarszczki.