Jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania rozstępów skórnych są nowoczesne metody laserowe. Rozstępy najczęściej występują na skórze dolnej części pleców, ale pojawiają się również na piersiach, ramionach, pośladkach, brzuchu i na udach. Główną przyczyna powstawania rozstępów jest skłonność genetyczna do ich występowania. Rozstępy bardzo często powstają u osób z dużymi wahaniami masy ciała. Ma to związek np. ze stosowaniem sterydów anabolicznych, wpływających na szybki przyrost masy mięśniowej, ale zdarza się również u osób, które szybko tyją. Rozstępy pojawiają się także podczas ciąży oraz na skutek używania niektórych leków.

Zobacz również: Laserowe usuwanie rozstępów – kliknij, sprawdź metody i umów się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem w Clinica Cosmetologica.

Rozstępy nie są problemem medycznym, lecz estetycznym. Dla wielu osób jest to jednak wystarczająca przesłanka, by się ich pozbyć. Nawet duże rozstępy można likwidować i sprawić, że będą całkowicie niewidoczne. Najlepsza metoda leczenia rozstępów jest nowoczesny laser frakcyjny CO2. Podczas zabiegu tym laserem dochodzi do pobudzenia syntezy nowego kolagenu w głębszych warstwach skóry właściwej i zachodzi naturalna regeneracja tkanki. Zabieg laserowy można wspomóc mezoterapią, czyli podaniem do ogniskowo substancji odżywczo-regenerujących. Terapia skojarzona jest znacznie skuteczniejsza, a jej efekty są szybsze i bardziej widoczne w krótkich odstępach czasu.

Przebieg zabiegu

Podczas laserowego usuwania rozstępów wystarcza miejscowe znieczulenie kremem Emla. Pacjent nie odczuwa więc żadnych dolegliwości. Długość zabiegu zależy od rozległości zmian chorobowych i trwa od 15 do 60 minut. Efekty zabiegu nie są natychmiastowe, gdyż synteza nowego kolagenu jest procesem stopniowym. Dlatego zaleca się serię zabiegów, która zazwyczaj kończy się po kilku wizytach. Wystarcza to do usunięcia nawet największych rozstępów.

Wskazania do laserowego usuwania rozstępów:

  • rozstępy na dolnej części pleców,
  • rozstępy na ramionach,
  • rozstępy na piersiach,
  • rozstępy na brzuchu,
  • rozstępy na pośladkach,
  • rozstępy na udach.

Co da Ci laserowy zabieg usuwania rozstępów?

  • usuniesz rozstępy,
  • poprawisz napięcie skóry,
  • zregenerujesz skórę.